Toksyna botulinowaToksyna botulinowa

Toksyna botulinowa typu A (botoks) to naturalnie występujące białko bakteryjne. Ma działanie blokujące impulsy nerwowe, pozwalając na rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych. Niewielkie dawki toksyny botulinowej wstrzykiwane są podskórnie do mięśni, których działanie ma zostać osłabione w celu zredukowania zmarszczek. Toksyna botulinowa (botox) ma rejestrację do stosowania na zmarszczki gładzizny (pionowe zmarszczki między brwiami) u osób poniżej 65 roku życia. Ponadto off label toksynę stosuje się w celu redukcji zmarszczek poziomych czoła,”kurzych łapek” itp. Coraz częściej toksynę botulinową stosuje się w ramach prewencji zmarszczek u osób młodych (po 30 r.ż.) z cechami nadaktywnej mimiki.

Na czym polega zabieg:
Zabieg polega na wykonaniu kilku iniekcji małych dawek preparatu. Krótko po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności.

Po zabiegu nie powinno się pochylać głowy przez około 4 godziny i przez kilka dni należy unikać gorących pomieszczeń i intensywnego wysiłku fizycznego.
Efekt działania toksyny botulinowej pojawia się po 2-3 dniach od zabiegu, jest zawsze tymczasowy i utrzymuje się około 4-6 miesięcy (w zależności od indywidualnych cech organizmu).

Nie należy wykonywać zabiegów toksyną botulinową w tej samej okolicy częściej niż co 3 miesiące.

Przeciwwskazania do zabiegu:

• nadwrażliwość na toksynę botulinową
• miastenia
• zespół Lamberta Eatona
• stwardnienie zanikowe boczne
• ciąża i okres karmienia

O szczegóły zapytaj lekarza w trakcie konsultacji.

DR. JUSTYNA SZYMCZAK wykonuje zabiegi zakresu medycyny estetycznej wykonywane są w naszym gabinecie w Tychach przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza co gwarantuje perfekcyjne wykonanie zabiegu. W naszej ofercie proponujemy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Polecamy zabiegi toksyną botulinową, zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy, osocza bogato płytkowego a także zabiegi laserowe sprzętem najnowszej technologii medycznej. Zajmujemy się redukcją efektów starzenia, poprawą jakości skóry, laseroterapią przebarwień, zamykaniem naczynek, depilacją laserową oraz wieloma innymi. Każdy zabieg jest poprzedzony dokładnym wywiadem lekarskim i omówieniem z Pacjentem etapów jego przeprowadzania. Medycyna estetyczna to cała gama zabiegów pozwalających na utrzymanie pięknego wyglądu i życia w pełnej satysfakcji ze swojego ciała. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Bezpieczeństwo, wiedza i doświadczenie to nasze atuty.